• akp nin ümmet kardeşlerinin mossad ajanı çıkması

  2.
  milyonlarca ümmetin içinden çıkan üç beş çürük
  yumurtayı tüm ümmete bağlayıp
  genele yapan kişi beyanıdır. gerçekten ç ok yazık..
  3 -2 ... frank lucas
 • tengir budun

  2646.
  frank lucas sendromuna tutulsa da dünkü sorumun cevabını almadığım sürece gözümde hiç olarak kalacak yazardır. bunu sana sürekli burada olduğun sürece soracağım takıntılı biri olduğumu biliyorsun soruma cevap verceksin ben soruna cevap verdim. evet..

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194377/+
  2 -4 ... frank lucas
 • türkiye ve israil in dost olmasının gerekliliği

  5.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194369/+
  -1 ... frank lucas
 • nightmare king

  28.
  aslında sevdiğim bi yazardı ama bana karşı sikmeli sokmalı tanım yapınca gözümden düşen yazar.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194367/+
  1 ... frank lucas
 • akp lilerin kanal istanbul u hiç konuşmaması

  2.
  fizibilite çalışmaları yapıldığı için konuşulmaması mevzusudur. 2022 de başlayacak sizlerde yaşlı gözlerle temel atma törenini izleyeceksiniz. o değil de dünkü sorumun cevabını hala veremedin hayırdır neden tıkandın kaldın.. gerçekten çok yazık..
  2 -1 ... frank lucas
 • dünyanın en büyük yalanı

  502.
  (bkz: 16 milyon için çalışıyoruz)
  -1 ... frank lucas
 • denizli deki sağlık parkı heykelleri

  2.
  (bkz: chp nin bitmek bilmeyen heykel sevgisi)
  -2 ... frank lucas
 • ak partinin dünya projesi

  1.
  aldığım duyumlara göre 2023 ten sonra şile artvin arası denizin altından yapılması planlanan tüp geçit projesidir. haritadan baktım yaklaşık 1300 km tüp geçit yapılacak. haa reis yaparım dediyse kesin bu projeyi yapar karadenizliler de bayram eder. trabzondan tünele giren biri 6 saatte istanbula gelir. net..
  -1 ... frank lucas
 • şaka maka terörün bitmesi

  3.
  ak parti ve iha sihaların döneminde olmuştur.
  -1 ... frank lucas
 • şaka maka terörün bitmesi

  1.
  son 1,5 yılda gözle görülen çok çarpıcı gerçeklerden biridir. reis önceden ne demişti bunların kökünü kazıyacağız kökünü dedi sözünü tuttu. bunda en önemli etken iha ve sihalardır yapandan allah razı olsun öyle ki iha ve sihalar şuanda dünya gündeminde ve 1 numaralı savaş uçağı olarak görülüyor.

  ak parti yaparsa en iyisini yapar..
  -8 ... frank lucas
 • ak partinin icraatları tam listesi

  6.
  ansiklopedilere bile sığmayan iz bırakan 500 yıl sonra bile konuşulacak listedir. yazılanlar 2019 yılına kadar olanlardır ..

  https://www.bolgegundem.c...dogan-acikla-1431397h.htm

  ULAŞTIRMA ALANINDAKi iCRAATLAR
  Ülke için yapılan yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı, "Geçtiğimiz 19 yılda toplam 932 milyar lira tutarında yatırım yaparak, ülkemizin altyapısını baştan sona yeniledik, geliştirdik. Karayollarında, 6 bin 101 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafemizi 28 bin 200 kilometreye, 1.714 kilometreden devraldığımız otoyol uzunluğumuzu 3 bin 523 kilometreye yükselttik." şeklinde konuştu.

  Köprü, tünel, viyadükleri iyileştirdiğini ve sayısını arttırdığından bahsettiği konuşmasında Erdoğan, "Karayolu tünel sayımızı 83'den 438 adete, karayolu tünel uzunluğumuzu 50 kilometreden 595 kilometreye, köprü ve viyadük uzunluğumuzu 311 kilometreden 701 kilometreye çıkardık. Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Nissibi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Marmaray, Ilgaz 15 Temmuz istiklal Tüneli, Erkenek, Cankurtaran, Sabuncubeli, Ovit Tünelleri gurur abidesi projelerimiz arasındadır." ifadelerini kullandı.AK Parti'nin 19 yıllık icraatları nelerdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı

  7. Olağan Büyük Kongresi'nde AK Parti'nin yaptığı toplam 9 icraattan bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ulaştırma alanında yaptığı icraatlar şu şekilde:

  istanbul-Bursa-izmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolunu bu dönemde ağımıza kattık.
  Çanakkale 1915 Köprüsünün de içinde yer aldığı Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu ile Ankara-izmir Otoyolunun inşası sürüyor.
  Demiryollarında, toplam 1.213 kilometre uzunluğunda hızlı tren ağı inşa ettik.
  Ülkemizin 11 bin 590 kilometre uzunluğundaki mevcut demiryolu ağını, adeta sıfırdan inşa etmişçesine baştan sona yeniledik.
  izmir'e izban'ı, Ankara'ya Başkentray'ı, istanbul'a Gebze-Halkalı Banliyösünü ve çeşitli şehirlerimizde pek çok metro hatlarını ülkemize kazandırdık.
  Havayollarında, 26'dan devraldığımız havalimanı sayımızı 30 ilaveyle 56'ya çıkardık.
  istanbul Havalimanının yıllık 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabını hizmete sunduk.
  Yurt dışı uçuş noktamızı 60'dan 329'a, uçulan ülke sayısını 50'den 126'ya yükselttik.
  Salgın sebebiyle durgunluğa girmiş olsa da, Türkiye geleceğin en büyük hava yolu ulaşım altyapısına sahip ülkesi olarak dünyada ilk sıralarda yer alacaktır.
  Denizcilikte, tersane sayımız 37'den 83'e, yat bağlama kapasitemiz 8 bin 500'den 18 bin 545'e çıktı.
  Filyos limanının, Rize iyidere Limanının, Haliç, Tekirdağ, Datça Yat Limanlarının yapımları sürüyor.
  iletişimde, 2002 yılında 3 bin olan geniş bant abone sayısı 85 milyona ve 23 milyon civarında olan mobil telefon abone sayısı 84 milyona yükseldi.
  Bugün 54 milyona yaklaşan e-devlet kullanıcı sayısıyla, bu alanda dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girdik.
  ÇEVRE VE ŞEHiRCiLiK iCRAATLARI
  iktidara geldiği vakit boyunca ürettiği konut sayısından, millet bahçesinden ve atık su arıtma tesisinden bahseden Erdoğan, "18 yıl önce 145 olan atıksu arıtma tesisi sayısı 1.170'i, yüzde 35 olan atıksu arıtma hizmeti verilen belediye nüfusu oranı da yüzde 89'u buldu. TOKi kanalıyla ürettiğimiz konut sayısı, hedefimiz olan 1 milyon adete ulaştı. Toplam 35 millet bahçesini hizmete aldık, 22 millet bahçemizi açılışa hazır hale getirdik. Halen 9 millet bahçesi bitme aşamasındayken, 48 millet bahçesinin yapımı ve 33'ünün ihalesi sürüyor." şeklinde konuştu.

  TARIM iCRAATLARI
  Tarım alanında yaptığı yenilikler ve ettiği karlardan bahseden AK Parti Genel Başkanı icraatlarını şu şekilde saydı:

  2002 yılında 37 milyar lirayı bulmayan Tarımsal Gayri Safi Yurtiçi Hasılamız, geçtiğimiz yıl 333 milyar lirayı geride bıraktı.
  Tarım ve gıda ürünleri ihracatımız 20 milyar lirayı geçti.
  Çiftçilerimize bugüne kadar ödediğimiz tarımsal desteklerin toplamı 160 milyar liraya yaklaştı.
  Sadece bu yıl yapacağımız tarımsal destekleme ödemeleri tutarı 24 milyar liradır.
  Türkiye'nin, iklim şartları sebebiyle üretimi sınırlı olan birkaç ürün dışında, tarımda dışa bağımlılığı kesinlikle söz konusu değildir.
  Geçtiğimiz 19 yılda tarla ve sebze üretimimiz yüzde 20, meyve üretimimiz yüzde 67, süt ve et üretimimiz iki katına yakın artış göstermiştir.
  Orman varlığımızı 20,8 milyon hektardan 22,9 milyon hektara, 175 olan korunan alan sayımızı 616'ya, 16 olan tabiat parkı sayımızı 250'ye çıkardık.
  Barajlarımızın sayısını 276'dan 600 ilaveyle 876'ya, içmesuyu tesislerimizin sayısını 84'ten 262 ilaveyle 346'ya, sulama tesislerimizin sayısını 1.764'ten 1.457 ilaveyle 3 bin 221'e ulaştırdık.
  EKONOMiK iCRAATLAR
  Ekonomi alanında yaptığı yenilikler sayesinde yüksek karlardan ve büyüyen rakamlardan bahseden aynı zamanda pandemi dönemine rağmen büyüme göstererek, G-20 ülkeleri arasında Türkiye'nin ikinci sırada yer aldığını dile getiren Erdoğan'ın sözleri şu şekilde:

  MAKROEKONiMiDE; satın alma gücü paritesine göre milli gelirde Türkiye'yi dünyada 17'nci sıradan 13'üncü sıraya yükselttik.
  Dünyayı kasıp kavuran salgına rağmen geçtiğimiz yıl yüzde 1,8 büyümeyle, G-20 ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldık.
  Göreve geldiğimizde vergi gelirlerinin yüzde 86'sını bulan faiz ödemelerini, geçtiğimiz yıl yüzde 16'ya gerilettik.
  Avrupa ülkelerinde yüzde 97'ler, gelişmiş ülkelerde yüzde 130'lar civarında olan borç stokunun milli gelire oranını yüzde 42,6 seviyesinde tutmayı başardık.
  ihracatımızı 36 milyar dolardan aldık 170 milyar dolar bandına kadar çıkardık.
  Her ay yeni ihracat rekorları kırarak, bu yolda yürümeyi sürdürüyoruz.
  Son bir kaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini, gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını kesinlikle yansıtmıyor.
  Türk sanayisi, salgın dönemindeki performansıyla direncini ve gücünü bir kez daha ortaya koymuştur.
  Kamu maliyesi ve finans sektöründeki göstergeler, gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkeye göre daha sağlam bir yapıya sahip olduğumuza işaret ediyor.
  Bir süre önce açıkladığımız ekonomideki reform programımızın politikalarını ve takvimini dün akşam itibarıyla ilan ettik.
  Şimdi artık vakit, daha çok çalışma, üretme, gaza basma, hedeflerimize yürüme vaktidir.
  iktisadi temeli olmayan hareketlere karşı ülkesinin yanında yer alarak, güven ve istikrar mesajımıza sahip çıktıkları için milletimizin tüm fertlerine ayrıca teşekkür ediyorum.
  SOSYAL ALANDA YAPILAN iCRAATLAR
  19 yıllık dönem içerisinde ihtiyaç sahiplerine de gerekli desteğin verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 18 yılda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplamda 411 milyar lirayı aşan tutarda yardım yaptık. Engelli aylığını, 2002 yılındaki ortalama 24 lira seviyesinden 2021 Ocak itibariyle ortalama 914 liraya çıkardık." dedi.

  istihdam ve maaşlardan bahseden Cumhurbaşkanı, "Kamudaki engelli istihdamı 2002 yılında sadece 5 bin 777 iken, bugün 58 binin üzerindedir. Yaşlılık maaşını, 2002 yılında aylık 24 liradan aldık, 2021 Ocak ayı itibariyle 763 liraya yükselttik. Net asgari ücret 2002 yılında 184 lira iken, bu yılbaşı itibariyle 2 bin 825 lira olarak uygulanıyor." diye kaydetti.

  ADALET ALANINDA YAPILAN iCRAATLAR
  Adalet'in en hassas ve önemli konuları arasında olduğunu dile getiren Erdoğan konuşmasında, "Hâkim, savcı ve diğer personel sayısını yüzde 176 oranında artırarak, yargının insan kaynağı kapasitesini güçlendirdik. iktidara geldiğimizde 9 bin 349 olan hâkim-savcı sayısı, FETÖ'cü hainlerin yol açtığı tahribata rağmen, bugün 21 bin 651'e ulaştı. istinaf uygulamasını başlatarak 15 bölge adliye mahkemesi ve 8 bölge idare mahkemesini devreye almak suretiyle temyizdeki yığılmaların önüne geçtik. Yargının, hukuku daha etkin ve sade şekilde işletebilmesi amacıyla temel kanunların pek çoğunu baştan sona yeniledik." ifadelerine yer verdi.

  Ardından sözlerine, "inşa ettiğimiz 274 adalet hizmet binasıyla, hem yargı mensuplarımıza, hem de vatandaşlarımıza en iyi fiziki şartları sağlamanın gayreti içinde olduk. Adalet arayışının insanlığın bitmeyecek yolculuğu olduğu anlayışıyla, reform gündemimizden hiç ayrılmadık. Son olarak da, geçtiğimiz haftalarda insan Hakları Eylem Planımızı milletimizin takdirine sunduk. Ayrıca, milletimizi yeni ve sivil Anayasa ile buluşturmak için çalışmaya başladık." şeklinde devam etti.

  SPOR ALANINDAKi iCRAATLAR
  Atletizm pisti sayımızı 12'den 56'ya, yarı-tam olimpik yüzme havuzu sayımızı 46'dan 278'e, toplam tesis sayımızı ise 1.575'den 3 bin 907'a çıkardık.
  Ülke genelinde 32 stadyumun yapımını tamamladık, 10 tanesinin inşası, 4 tanesinin de proje ve ihale çalışmaları sürüyor.
  SAĞLIK ALANINDAKIi iCRAATLAR
  Sağlık alanında yaptığı yeniliklerden bahseden Cumhurbaşkanı, "Sağlık alanında, hastanelerdeki yatak sayımızı 164 binden 253 binin üzerine, nitelikli yatak sayımızı 19 binden 162 bine çıkardık. Halkımıza daha iyi hizmet vermek için 378 binden devraldığımız sağlık çalışanı sayımızı, bugün 1 milyon 177 bine ulaştırdık. Hekim sayımız, 2002'deki 92 bin seviyesi iken, bugün 174 bini geçti." diye konuştu.

  Hastanelerin daha kaliteli ve rahat hizmet vermesi için yatak kapasitesini yükselttiğinden ve halen yapmakta oldukları hastanelerin inşa sürecinin devam ettiğini anlatan Erdoğan, "Sağlıktaki kalitenin önemli göstergelerinden olan ambulans başına düşen nüfus sayımızı 107 binlerden 14 binlere indirdik. ilkini 2017 yılında Yozgat'ta açtığımız şehir hastanelerimizin sayısını 17'ye, toplam yatak kapasitesini de 22 bin 600'e yükselttik. Halen 9 şehir hastanemizin inşası, 3'ünün ihale süreci, 3'ünün de proje çalışmaları devam ediyor. Bunlar da tamamlandığında, toplamda 43 bin 158 yatak kapasiteli 32 şehir hastanesini ülkemize kazandırmış olacağız." sözleriyle konuşmasını tamamladı.
  -3 ... frank lucas
 • ülkenin gelişmesini en çok engelleyen şey

  121.
  (bkz: kemalizm) denen yıkık ideolojidir. bunların ülkeye bi çivi çaktığı olmadığı gibi ak partinin yaptığı yerleri yeniden açar biz yaptık derler böyle yüzsüz kişilerdir. inanmayan ibb ye baksın görsün.

  gerçekten çok yazık..
  -3 ... frank lucas
 • 2023 yılı dolar kuru tahminleri

  15.
  6,50 olacaktır. derin bilgi aldım boş yere yazmadım. giri burada..
  -1 ... frank lucas
 • bulgarların edirne ye akın etmesi

  2.
  yüzyıllardır bizleri basamak olarak kullanmaları sırtımızdan sülük gibi kan çekmeleri bitmedi bu zevatların. gerçekten çok yazık..
  -4 ... frank lucas
 • online

  65.
  100 rakamına kadar düşen yerdir. bunun başlıca nedenleri sözlüğe katkı sağlayamayan hesabını onu bunu açık eksilemek yazarlarla kavga etmek için tutan ve eline ufak çaplı mesuliyet alan bazı ukala sadece benim partim övülsün sadece kemalizm yazılsın diyen tipler yüzünden oluşan mevzudur. organize kemalistler yüzünden burada müslüman yazar kalmadı hepsi rehabilite edildi gittiler alayı cuhapeli yazın çizin islama hakaret edin reise küfür edin ak partililere saldırın burası sizin mekanınız oldu tepe tepe kullanın.
  -2 ... frank lucas
 • frank lucas

  925.
  tuhaf laf anlamaz tiplerin arasında kalan yazar. ben sana onu dedim açık eksi veriyorsun onun için söyledim durmadan açık eksi verilmez çaylaklık nedenidir adam gibi uyardım seni 6 ay çaylak oldun odun kafan gene almıyor değilmi.
  -4 ... frank lucas
 • kemalist biriyle komşu olmak

  1.
  bi insanın başına gelebilecek en büyük talihsizliktir. gece 12 den sonra sarhoş olursa müzik setini açar bangır bangır onuncu yıl marşı ve izmir marşı dinler sizi rahatsız eder. gerçekten çok yazık..
  -4 ... frank lucas
 • cumhuriyet halk partisi nin kuruluş logosu

  2.
  kurt ableminin olduğu logodur. iyide şimdiki cuhapeliler kurttan nefret ediyor sevmiyor ataya nasıl saygısızlık yaparlar anlamış değilim., gerçekten çok yazık..
  1 -1 ... frank lucas
 • galatasaray

  21109.
  günübirlik galibiyetlerle coşan ezik taraftar güruhuna sahip takımdır. gerçekten çok yazık..
  3 -6 ... frank lucas
 • o kurnadan bu kurnaya çirkef sıçramaş

  1.
  gece geç saatlerde tivıtırda ortaya çıkan ak partililerin cuhapelilerle ilgili dalga geçme sloganıdır.
  -1 ... frank lucas
 • yeni şeyler getiriyorum